• Uye Ol

Türkiye GO Akademisi

    Türkiye Go Akademisi; 2008 yılında 3 Dan seviyesindeki Milli Go Oyuncusu Giray Erdi tarafından kurulmuş, go oyunu eğitimi, turnuva organizasyonları, ekipman ithalat ve üretimi ile go oyununun kitlelere yayılması konusunda misyon sahibi olmayı benimsemiş ve bu alanda Türkiye’de daima öncü olmuş bir sivil toplum örgütlenmesidir.

 

    Türkiye Go Akdemisi, Eğitim başlığı altında özel eğitim teknikleri ve yardımcı akıl oyunları materyalleri ile oyunu çocuklara sevdirerek öğretmek için “6-12 yaş” , go oyununun entelektüel ve sosyal yapısı ile teknik açılımlarının paylaşıldığı “ 12+” ve go oyununun temel yapısını oluşturan kısa ve uzun vadeli strateji geliştirme, denge, takım ve kriz yönetimi, verim ve farklılık yaratma konularında “kurum içi” eğitim programları hizmetleri vermektedir. Türkiye Go Akademisi, oyun ve marka bütünleşmeleri konusunda pro-aktif çalışmalar gerçekleştirmiştir ve devam etmektedir.

 

    Türkiye Go Akademisi, 2006 yılında ön hazırlık olarak başladığı ekipman temini çalışmalarına 2007 yılı itibarı ile resmi standartlardaki go ekipman ithalat, üretim ve satışını toplu, düzenli ve kurumsal boyutta sahibi olduğu “TGA" GO Ekipmanları markası ile Türkiye’de ilk kez hizmete sunmuştur. Türkiye’de onlarca okul, kulüp ve toplulukların go ekipmanı ihtiyacını karşılayan yapımız son 5 yılda Türkiye’deki ekipman satışı konusunda gerek çeşit gerekse satış hacmi olarak lider durumdadır.

 

    Türkiye Go Akademisi, Türkiye’nin GO oyunu ile tanışmasından bu yana 23 yıl, ilk sivil toplum kuruluşu kurulmasından bu yana 17 yıl geçmesine rağmen 2009 yılında ilk Türkiye Gençler Go Şampiyonasını organize etmiş ve ülkemizdeki 18 yaş altı tüm güçlü oyuncuların turnuvaya katılımını sağlamıştır. Türkiye Go Akademisi arşivi, Türkiye’de makale, kitap, görsel ve video arşivi ile konusunda güvenilir ve kapsamlı en önemli danışma kaynağıdır.

 

  Saygılarımızla, Türkiye GO Akademisi

  Her türlü soru ve öneriniz için: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Haber ağımıza katıl

Bizi takip et

İletişim

www.gooyunu.com :

İstanbul, Türkiye

Telefon:

(505) 335-2074

Email:

iletisim@gooyunu.com

"; urchinTracker(); /* ]]> */