• Uye Ol

PRO OYUN ARŞİVİ AÇIKLAMALARI

Merhaba,

Öncelikle sitemize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Teknik uyarılar

Tüm oyun kayıtları, tahta üzerinde oynanmış oyunların hamle kayıtlarının SGF (Smart GO File) formatında dijitalleştirilmesi ve flash programı oynatıcıları ile yayınlanarak gerçekleştirilmektedir. 

* Pro oyun arşivi başlığı altındaki oyun sayfalarında sadece beyaz bir çerçeve görüyor ve oyunları görüntüleyemiyorsanız. Bilgisayarınıza güncel bir flash player yüklemeniz gerekmektedir.

* Pro oyun arşivi başlığı altındaki oyun sayfalarında kahverengi çizgisiz bir zemin ile yanında mavi bir zemin görüyorsanız büyük ihtimal "google chrome" harici bir tarayıcı kullanıyorsunuzdur. Google chrome tarayıcısı bir çok güncel dosya uzantısı, uygulama ve tasarımla uyumlu en çok tercih edilen web tarayıcısıdır. Eğer tarayıcınızı değiştirmek istemiyorsanız tüm tarayıcılarla uyumlu (arka planda) çalışan ve tarayıcı performansınızı bir çok açıdan yükselticek "google chrome frame" programını yüklemeniz gerekmektedir.

Arama motorlarında "google chrome frame download" olarak arama yaparak alternatif bir çok adresle karşılaşacağınız gibi  
http://google-chrome-frame.en.softonic.com  adresinden de indirebilirsiniz.

*Dünyada'ki tüm go oyuncuları ile eş zamanlı go oynayabilmeniz için yapılandırılmış tüm go sunucuları jawa yazılımı altyapısı ile oluşturulduğu için bir go oyuncusunun bilgisayarındaki jawa'nın son sürüm olması da çok faydalıdır.

Arşiv ve oyun inceleme

Sitemizde ki, Pro-oyun arşivi bölümü sadece sitemize üye olan kullanıcılarımıza açık olacaktır. Sitemiz anasayfası ana menüsünde yer alan "üye ol" butonuna tıklayarak ve çok temel iletişim bilgilerinizi vererek sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Pro oyun arşivi sayfalarımıza ilk etap planlamamızda toplam 5000 oyun kaydı yüklenecektir. Bu etaplamada ise "turnuva bazında", "oyuncu bazında" ve "yorumlanmış oyunlar" ana başlıklarında ağırlıklı ve homojen bir dağılımla oyunlar yüklenecektir. Pro oyun arşivindeki "başlık ve yüklenmiş oyun sayısı" ile en son güncelleme tarihi aşağıda belirtilmiştir. Eğer pro oyun arşivi içindeki bir butona tıkladınız ve bu sayfaya yönlenmişseniz ilgili içerik henüz yüklenmemiş demektir.

Yorumlanmış oyunlar başlığı altındaki tüm oyunlar, Hanguk Kiwon (Kore) sertifikalı Rus, Profesyonel 3Dan seviye oyuncu  Alexander Dinnerstain tarafından yorumlanmıştır. Yorumlar yazılı olarak ilgili hamle ekranında yandaki mavi zeminli kısımda belirtilmiştir. Yorumlar usta eğitimci Alexander Dinnerstain tarafından eğitim amaçlı yapılmış olup her hamlede değil oyunun en önemli, farklı ya da eğitim açısından verimli olan hamlesinde yapılmıştır. Yorumlanmış oyunları incelemeniz GO oyunundaki seviyenizi kuşkusuz geliştirecektir.

Yükleme Raporu:

Mevcut durumda,

Turnuvalar bazında :  Honinbo(59), Meijin(56), Kisei(55), Ing(25), Judan(10), Tengen(21), Gosei(28), Nihon-Ki İn(11), Cj Super Go(19), Oza(12)

Oyuncular bazında : GO Seigen(3), Kitani Minaru(9), Shusaku(13), Sakata Eio(30), Rin Kaiho(30), Otake Hideo(40), Kato Masao(40), Takemiya Masaki(40), Kobayashi Koichi(40), Cho Chikun(49)

Yorumlanmış oyunlar bazında : Düşük seviye amatör "Dan" (10), Yüksek seviye amatör "Dan" (30), Profesyonel (30) oyun olmak üzere,

toplam 660 oyun yüklenmiş ve incelemeye açıktır.
Pro oyun arşivi son (4.) yükleme güncelleme tarihi 02.09.2013 'tür.


İyi oyunlar.
www.gooyunu.com

Haber ağımıza katıl

Bizi takip et

İletişim

www.gooyunu.com :

İstanbul, Türkiye

Telefon:

(505) 335-2074

Email:

iletisim@gooyunu.com

"; urchinTracker(); /* ]]> */